4 Ağu

SAKAL EKİMİ KİMLERE YAPILIR

VE SAKAL KAYBININ NEDENLERİ 

Erkekler için sakal ve bıyığın varlığı bir saçın varlığı gibi oldukça önemlidir. Erkekliğin bir simgesi olan sakal kişinin kendine onan güveni demektir.

Birçok erkeklerde sakal çıkmamasının en büyük nedeni genetik olarak bilinir. Bunun dışında ise sakal kayıpları yaşanması mümkündür. Çeşitli fiziksel travmalar sonucunda yani yanık ya da kaza sonucunda sakal kayıpları yaşanabileceği gibi geçirilen kemoterapi, radyoterapi ve cerrahi girişiminde de sakal kaybı ile sonuçlanabilir. Çeşitli hormon bozukluğu olan erkeklerde de sakal kaybı oldukça fazla görülmelidir. Sakal kayıplarında kozmetik ve medikal ürünlerle tekrar çıkarmak mümkün değildir. Sakal kayıplarında en etkili ve kesin çözüm ekim yaptırmaktır.

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. Çok basit bir yöntem olarak bilinen sakal ve bıyık ekimi bütün erkeklerin tercih ettiği teknoloji sistemidir. Sakal ve bıyık ekimi hiç sakalı çıkmayan erkeklere kolaylıkla uygulanabilir. Sadece bununla kaymayıp sakallarında eksik olan ve dağınık sakallara sahip olan erkeklere de kolaylıkla uygulanabilmektedir. Sakal ve bıyık ekimi sadece eksiklikleri gidermekle kalmayıp, yanık, çizik ve sivilce gibi çeşitli yüz bölgesinde izler bulunan kişilere de uygulanır. Bu sayede uygulanan kişi bu tarz kusurlarından kurtulmuş olmaktadır. Sakal bıyık ekimi sadece sakalı olmayan kişilere uygulanmakla kalmayıp daha değişik bir sakal modeli isteyen beylere de yapılabilir.  Günümüzde gençler oldukça değişik modellere sahip sakal biçimlerini tercih etmektedir. Kirli sakal yaptırmak isteyen ama seyrek ve dağınık bir sakal biçimine sahip olan beylerin de tercihi sakal ektirmektir. Bu sayede kirli sakala sahip olmaktadırlar.

Çeşitli sebeplerden dolayı dökülen sakal kişilerin kendine olan güvenini sarsmaktadır. Her şeyin bir çözüm yolu olduğu gibi sakal kaybının da çözüm yolu sakal ekimi yaptırmaktır.