11 Ağu

SAÇ DÖKÜLMESİ NORMAL MİDİR?

SAÇ DÖKÜLMESİ NORMAL MİDİR, SAÇ EKİMİ ÖNCESİ NELER YAPILMAMALIDIR?

Saç dökülmesi günlük elli ve yüzün altında ise normal olarak kabul edilmektedir. Ancak aşırı yoğunlukta olan saç dökülmeleri için mutlaka bir uzmana görülmesi gerekmektedir. Sadece saç dökülmesi değil çeşitli kazalar sonucunda da kişiler saçın belli bir bölgesini kaybedebilirler.

Saç ekimi öncesi neler yapılmamalıdır?

Saç ekimine karar veren birey kesinlikle araştırma yapmadan olaya balıklama atlamamalıdır. İyi bir araştırma yapılmamış merkezden kötü sonuçlar ile ayrılması çok kolaydır. Saç ekimi öncesi nikotin içeren her türlü maddeden mutlaka uzak durması ve alkol almaması gerekmektedir. Alkol ve sigara nakil yapılan alandaki iyileşme sürecini uzatmaktadır. Saç ekimi öncesinde kesinlikle kan sulandırıcı ilaçlar almamalı, alındığı takdirde de mutlaka uzmana bildirilmesi gerekmektedir. Eğer bu tarz ilaçlar alınmış ise saç ekimi sonrasında kanama yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Saç ekimi bir operasyon olarak bilinse de bunu kafaya takarak aşırı stresten kaçınılması gerekmektedir. Aşırı stres yapan birey işin uzmanına da panik yapmasına neden olur. Saç ekimi yaptıracak olan birey saçına çeşitli kozmetik ürünlerini sürmeden operasyona gelmelidir. Saç ekimine aç karna değil mutlaka tok karna gelinmelidir. Bu araştırma merkezi fiyat bakımından uygun diyerek hijyenik olup olmamasını göz ardı etmemelidir. İyi araştırma yapılmamış bir merkezde yapılan sonuçlar daima olumsuzluklarla doludur. Güzel güzlü ve tecrübeli elemanlar çalıştıran saç ekim merkezleri daima ön planda yer alır.

Sağlığına önem veren bireylerin öncelikle saç ekimi yaptıracaksa mutlaka ama mutlaka bir uzmanla yüz yüze konuşarak bilgi sahibi olması gerekmektedir. Hatta mümkünse daha önce yapmış olduğu saç ekimlerini incelemesi birey için fayda sağlayacaktır. Bireyler daima fiyatı ikinci plana atıp sadece sağlıklarını düşünmeleri ve ona göre hareket etmeleri gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

.