7 Ağu

KAŞ DÖKÜLMESİNİN TEDAVİSİ VE KAŞ EKİMİ

KAŞ DÖKÜLMESİNİN TEDAVİ YÖNTEMLERİ VE KAŞ EKİMİ

Kaş dökülmesi toplumuzda çok sık rastlanan bir hastalıktır. Genellikle kadınların daha çok rahatsız olduğu kaş dökülmesi erkeklerde de görülmesi normaldir. Kaş dökülmesi ile karşı karşıya kalan bireylerin ilk tedavi yöntemi olarak başvurdukları sebebini bulmaktadır. Ortaya çıkan sonuçlara göre sarımsak ve badem yağı sürülür. Hormonale bağlı olarak yaşanan kaş dökülmelerinde ise erken tedavi yoluna gidilirse kaşlar kendiliğinden kolaylıkla düzelir.

Kaş Ekimi

Kaş dökülmesinin birçok sebebi ve tedavi yöntemi olsa da en etkili yöntem kaş ekimidir. Bazı durumlarda direkt kaş ekimi yapılırken, bazı durumlar da ise önce tedavi yöntemine başvurulur. Kadınlarda en sık görülmesi kaçınılmaz olan kaş dökülmesi yanlış ve bilinçsiz bir şekilde alınan kaştır. Yanlış alınan kaşların kökleri zarar görerek zamanla zayıflamaya ve dökülmeye neden olur. Bu tip dökülmede kesin çözüm kaş ekmektir. Bazı kişilerde çeşitli psikolojik problemler sonucunda saç çekme tiki ortaya çıkma görülmektedir. Konuşurken ya da sinirlendiğinde çekilen saçların zamanla köklerinde zayıflamalar ve belli bir süre sonra o bölgede kaşlar çıkmamaya başlar. Çıkmayan kaşların tek tedavisi kaş ekimi yaptırmaktır. Kaş köklerine zarar verebilecek yaralanma ve yanarak zarar görmesi sonucunda yapılabilecek en kalıcı yöntemde yine bilindiği üzerine kaş ekimidir. Yaş ilerledikçe dökülen kaşlar için de yöntem yine kaş ekimidir. Kaş ekimi günümüzde daha yeni uygulanmaya başlansa da sıkıntısı olan bireylerin fazla tercih ettiği bir uygulamadır. Kaş ekimi ense köklerinden alınan kılların problemli olan bölgeye transfer edilmesi ile yapılan işlemdir.

Fiyat bakımından da her bütçeye hitap edebilecek olan kaş ekimi günümüzde her yârde yapılır. Ancak işin uzmanlarına yaptırılması gereken kaş ekimi yaptıracak olan kişinin mutlaka iyi araştırma yapması gerekir.