6 Kas

FUE Saç Ekimi

FUE yöntemiyle saç ekimi yapılırken, saçlı bölgeden canlı saç kökleri toplanır. Bu işlem donör bölgedeki saçlardan yapılmaktadır. Toplanan canlı saç kökleri, FUE yöntemiyle saç ekimi için daha önceden planlanan bölgeye tek tek yerleştirilerek sabitleştirilir ve kalıcı olması sağlanır.

1.Aşama: Saçın Tamamen Kısaltılması ve Lokal Anestezi İşlemi
İlk aşama ortalama 1-2 saat sürmektedir. Saç köklerinin mikro motor ile donör bölgeden alınabilmesi için saçların tamamen tıraş edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden kafa bölgesindeki saçlar tıraş edilir. Köklerin alınması ve ekilme işlemleri yapılırken acı hissedilmemesi için lokal anestezi uygulanır.

2.Aşama: Saç Köklerinin Donör Bölgeden Alınması
Saç köklerinin toplandığı ikinci aşama ortalama 3-4 saat sürmektedir. Saç köklerinin mikro motor ile tek tek alınması işlemidir. Saç köklerinin alım aşamasında mikro motorların ucunda 0.8 mm’lik puncklar kullanılmaktadır. Doğal, ekim yapıldığı belli olmayan bir görüntü oluşması için alınan saç kökleri doğru ön saç çizgisine ekim yapılmalıdır. Yoğun ve sık bir ekim görüntüsü oluşturması için önemli bir adımdır. Sizin de alınan saç köklerini çok rahat bir şekilde sayabilmeniz için saç köklerinin alım aşaması tamamlandıktan sonra alınan saç kökleri özel bir solüsyon içerisine 100’lik gruplar halinde yerleştirilmektedir.

3.Aşama: Saç Ekilecek Bölgeye Kanal Açılması
Kanal açma operasyonu ortalama 3-5 saat sürmektedir. Saç ekim uzmanımız ile birlikte ön saç çizginizi belirlerseniz. Ekilecek olan saç köklerinizin dağılımı ile ilgili son bir kez daha tekrar karar verirsiniz. Kafa tamamen lokal anestezi ile uyuşturulur. Saç köklerinin çapı ve saç köklerinin olması gereken derinlik hesaplamaları yapıldıktan sonra saç kökleri için özel hazırlanan lateral slit ile saç köklerinin yerleştirileceği yuvalar (kanallar) açılmaktadır. Kanal açma işlemi saç ekiminin en önemli kısmını oluşturmaktadır. Saç köklerinin doğru çıkış yönlerine göre ekilmesi eskisi gibi doğal bir gönüm elde edebilmek en önemli işlemdir. Saç ekim uzmanımız ve profesyonel ekibimiz yılları aşkın tecrübesi ile farkını ortaya koymaktadır.

4.Aşama: Saç Ekimi
Saç ekimi işlemine başlanır ve alınan canlı saç kökleri itina ile planlanan yerlere yerleştirilir, böylece saçların kalıcılığı sağlanır.